مزایای چرت زدن

مزایای چرت زدن
تحقیقات گسترده ای در حال انجام است که نشان می دهد که چرت زدن می تواند برای سلامت ما مفید باشد. در عین حال، ما هر روز در مورد عواقب محرومیت از خواب بیشتر یاد می گیریم، با بیش از هفتاد میلیون آمریکایی که از مشکلات خواب مانند بی خوابی و بی حسی گزارش می دهند . دکتر نیلونگ وایاس، MD، موسس و صاحب Sleepless در NOLA، ادعا می کند، “تحقیقات فراوانی است که نشان می دهد خواب بسیار مهم است. کسب و کار، استرس و فشار از فن آوری، که در زندگی آمریکایی شایع شده است، این عوامل را در نظر داشته باشید که با افزودن یک چرت به روال روزمره میتوانید به کیفیت زندگی خود بهبود ببخشید.


طبق گفته دکتر Sara Mednick، یک روانشناس دانشگاه کالیفرنیا ریورساید، ” به تعویق افتادن خواب روزانه بین 15 تا 90 دقیقه” می تواند عملکرد مغز را از حافظه به تمرکز و خلاقیت بهبود بخشد. “برای بعضی از افراد، خوابیدن می تواند به عنوان یک شب زنده داری به عنوان ترمیمی احساس کند. پس از چرت زدن، ممکن است یک افزایش انرژی بعدازظهر، و احساسات واضحی برای رانندگی ایمن و تصمیمی خوب بگیرد.
مزایای داشتن برنامه برای خواب نیز با کاهش میزان بیماریهای قلبی عروقی و التهاب و نیز کاهش استرس ارتباط دارد.

پروفسور آندرونیکی نسکا از دانشکده پزشکی دانشگاه آتن در یونان ادعا می کند که یک چرتکه بعد از ظهر “ممکن است به عنوان یک عادت آزاد کننده استرس عمل کند و شواهد قابل توجهی وجود دارد که استرس اثرات نامطلوب کوتاه مدت و بلند مدت را بر میزان و مرگ و میر از بیماری قلبی عروقی می گذارد. Naps یکی از قوی ترین ابزار برای مراقبت از ما هستند و به عنوان یک شارژ روزانه برای مغز و بدن ما که سخت کار می کنند.


هنگامی که ما از کسی که برای متوقف کردن کار به تعویق افتادن برای 1-2 ساعت فکر می کنیم، فرضیه ای وجود دارد که فرد غیرمنتظره یا تنبل است. در حقیقت این ممکن نیست. این امر برای مردم در ایالات متحده بیشتر و بیشتر رایج است که محرومیت از خواب را تجربه کنند؛ زیرا شیوه زندگی شلوغ مانع از استراحت و خواب واقعی شان می شود.
اگر چه خوابیدن برای کمبود خواب شبانه نیست، یک چرت زدن می تواند باعث افزایش حساسیت، عملکرد، سلامتی و خلق و خوی شما شود. اگر به دلیل محدودیتهای کاری، امکان خواباندن بعد از ظهر را به صورت روزانه خود نداشته باشید، یک شب عمیق و صلح آمیز از خواب همیشه بهترین گزینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.