کاهش درد پشت و چگونگی تسکین آن

کاهش درد پشت و چگونگی تسکین آن
حدود 80 درصد از بزرگسالان در برخی موارد در زندگی خود دچار کمر درد می شوند. در حالی که درد پشت در اغلب موارد ناراحتی موقت است، درد مزمن پشت یکی از دلایل اغلب ذکر شده است که افراد از دست رفته ویا معلول شده است .


علل کمردرد چیست؟
علل احتمالی بسیاری از کمردرد وجود دارد، اما در اینجا برخی از رایج ترین موارد وجود دارد:
1- صدمات : کشش، کشیدگی و آسیب جدی تر، خشونت آمیز می تواند باعث درد پشتی شود. اگر شما فکر می کنید که کمی کمرتان درد میکند ، باید در اسرع وقت با پزشک مشورت کنید تا بتوانید شروع به درمان کنید و خود را از ابتلاء به کمر درد جلوگیری کنید.
2- دیسک حنجر : این منبع مشترک کمردرد گاهی اوقات به عنوان “دیسک تسریع” نامیده می شود. پاره ای از حلقه ای که دیسک بین مهره ای را احاطه کرده است، باعث می شود که بخش داخلی از حلقه های آسیب دیده بیرون بیاید و موجب درد شدید شود.
3- دی انجرا : هنگامی که حلقه های بیرونی در اطراف دیسک های نخاعی از بین می روند ، می توانند باعث ایجاد استرس و التهاب شوند که منجر به کمر درد می شود.
4- ناهنجاری های نخاعی / اسکلتی : اسکولیوز یک علت شایع درد کمر است. حتی اگر انحنای ستون فقرات در پشت کمر قرار نداشته باشد، فشار انحنای اغلب بر قسمت پایین پشتی فشار می آورد. سایر شرایط مادرزادی یا بی نظمی در شکل گیری ستون فقرات و اسکلت می تواند فشار روی پشتی شما ایجاد کند.

چه کسانی در معرض خطر کمر درد قرار دارد؟

1-زنان حامله : زنان با وزن اضافی حاملگی تقریبا درد کمر به علت فشار روی آن عضلات را تجربه خواهند کرد.
2-افرادی که ورزش نمی کنند : می تواند شامل افرادی باشد که دارای اضافه وزن هستند، اما یک فرد می تواند نازک باشد و هنوز به اندازه کافی ورزش نداشته باشد. ماهیچه های پشت شما باید قوی باشند تا بدن شما را پشتیبانی کنند. حتی پیاده روی می تواند به تقویت عضلات و کاهش درد کمر کمک کند.
3-افرادی که تاریخچه ی خانوادگیشان مشکلات کمر درد دارند : اگر خانواده شما سابقه ای از مسائل داشته باشد، ممکن است در معرض خطر ابتلا به کمردرد باشید. از افراد خانواده بپرسید اگر آنها یا سایر عزیزان دچار مشکلات کمر درد شده اند و اطمینان حاصل کنید که این اطلاعات را به پزشک خود منتقل کنید.
4-افراد مسن : همانطور که افراد سنی و کمتر فعال می شوند، احتمال بیشتری دارند که درد کمر درد را تجربه کنند. اقامت فعال، کلید جلوگیری از ترومبوز است و به اندازه کافی قوی برای حمایت از ستون فقرات شما است. چگونه معرض کمردرد درمان می شود؟
درمان کمردرد می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد و به وضوح بستگی به علت درد دارد. اما، درمان های مشترک متعددی مانند:
ورزش و یا فیزیوتراپی : فعالیت بیش از حد توصیه کمر درد را تشدید می کند، زیرا آن به جریان خون به مناطق آسیب رسانده و به روند شفا کمک می کند. در حقیقت بازسازی بیش از حد می تواند فشار بیشتری روی پشت شما ایجاد کند. انواع تمریناتی که پزشک شما توصیه می کند ممکن است از پیاده روی ملایم یا کشش استراتژیک به تمرین های تقویتی خاصی کمک کند که می تواند به حمایت از کمر شما کمک کند. فیزیوتراپی اغلب توصیه می شود به عنوان راهی برای راهنمایی بهبود و تقویت روند شما باشد.
عمل جراحی : در موارد شدید، کمردرد ممکن است ناشی از آسیب یا شرایط زیر باشد نیاز به جراحی دارد. دکتر شما می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که بهترین زمان عمل چه زمانی مشخص شود.
از بین بردن استرس : کمر درد نیز ممکن است توسط بخش های بی ضرر زندگی روزمره ما ایجاد شود. آیا صندلی شما در دفتر ارگونومیک است؟ آیا می دانید بهترین حالت برای جلوگیری از تنش کمرتان چیست؟ و شاید مهمتر از همه، آیا شما در یک تخت کافی خوابیدید؟ شما تقریبا یک سوم زندگی خود را صرف خواب می کنید؛ بنابراین، تشکی که در آن می خوابید، عامل مهمی در سلامت نخاعی شماست.
حتی اگر این تشک قدیمی برای درد کمر درد نباشد، یک تشک خوب می تواند به کاهش آن کمک کند. اگر از کمردرد مزمن رنج می برید، سرمایه گذاری کنید در یک تخت استاندارد بخوابید. تخت استاندارد می تواند به کاهش درد کمر بدون توجه به گزینه های علت یا درمان پزشک توصیه شده کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.