چگونه تشکمان را انتخاب کنیم

در زیر لیستی از اجزای کلیدی است که می تواند به شما در تصمیم گیری درست هنگام خرید یک تشک جدید کمک کند :
1. مواد : بسیاری از مواد و روش های ساخت تشک امروزه با دستگاه ساخته می شود و از حالت طبیعی به مصنوعی تبدیل شده است. آیا شما مطمئن هستید که مواد و روش های مورد استفاده برای تولید تشک شما برای شما و محیط زیست سالم است؟ اگر ضرری ندارد تحقیق را انجام دهید. چگونه خرید شما روی کربن شخصی شما تاثیر می گذارد و چگونگی استفاده از مواد موجود در ساخت آن بر سلامت شما تأثیر می گذارد . به دنبال گواهینامه هایی مانند استاندارد Oeko-Tex استاندارد که مهر تایید برای اطمینان از اینکه تخت خود را آزمایش کرده اید داشته باشدو مطابق با احتیاجات انسانی بشر محسوب می شود که کاملا از هر گونه مواد ناسالم یا مضر آزاد است.
2. طول عمر : تا چه زمانی یک تشک رو میتونیم استفاده کنیم ؟ شرکت های تشکی هر ساله طول عمر توصیه شده خود را از تشک خود کوتاه می کنند. علت اصلی بیماری هایی چون کمردرد ها , باز شدن مهره های ستون فقرات , کوفتگی بدن . استفاده از تشک نامناسب یا اتمام عمر مفید آن است .این نوع تشک ها با قیمت نسبتا بالایی تولید می شوند به همین دلیل هم لازم است با به کارگیری روش هایی طول عمر مفید آن ها را افزایش دهیم .تصوراتی غلط در این باره وجود دارند که طول عمر تشک ها بسیار طولانی است و به همین دلیل هم احتیاجی به مراقبت و نگهداری ندارند و مدت زمان زیادی می توان از آن ها استفاده کرد.این باور نادرست باعث می شود که بسیاری بدون تعویض تشک خود سال های زیادی از آن استفاده کنند و همین هم علت اصلی مشکلات عضلانی و بدخوابی هاست .برخی هم بلعکس گمان می کنند هر دو سه سال یکبار بایستی تشک خود را تعویض نمایند , تشک را در حالی که هنوز کارایی دارد عوض کرده و هزینه ی اضافی بابت آن پرداخت می کنند .در واقع طول عمر مفید یک تشک به عواملی چون : جنس و کاربرد آن بستگی دارد .
3. سفارشی سازی : بهترین گزینه برای سفارشی سازی اینه که دوست دارید قابلیت تنظیم شدن داشته باشد یا نه. شما می توانید پشتیبانی خود را به متناسب با شکل بدن و تنظیمات خاص خود سفارشی کنید. در صورت آسیب، بیماری، پیری و یا حتی حاملگی، تخت می تواند به آسانی تغییر یابد تا با نیازهای همیشه در حال تغییر شما تغییر کند. علاوه بر این، اگر شما با کسی تخت خواب خود را به اشتراک بگذارید، هر یک از شما می توانید طرف خود را سفارشی کنید. در یک تخت DUX، راحتی شما دیگر نباید به خطر افتاده باشد. چند تا تشک را در نظر بگیرید که این نوع شخصی سازی و سفارشی سازی را ارائه می دهد؟
4. پشتیبانی : شما نیاز به یک تخت دارید که پشتیبانی جامع برای گردن، شانه ها و پشت خود را ارائه دهد. پس از همه، ما حدود یک سوم زندگی خود را در رختخواب می گذرانیم. هر بدن منحصر به فرد است – هنگام تصمیم گیری در مورد چگونگی انتخاب یک تشک، در نظر بگیرید که آیا از شکل، وزن و نیازهای شخصی شما پشتیبانی می کند. آیا از ستون فقرات شما در موقعیت طبیعی برای حالت منظم خواب بدون توجه به نوع بدن پشتیبانی می کند؟ آیا تخت شما در هنگام حرکت در شب به شما کمک می کند؟ به عنوان مثال، تشک های فوم می تواند به بدن شما قالب بندی کند و به نوبه خود دشوار شود و از خواب عمیق بیدار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.