نکات سریع برای استراحت عمیق شب

زندگی مدرن باعث شده که خوابیدن بسیار دشوار بشه اما حقیقت این است که هر فرد نیاز به یافتن راه حل های خواب دارد که نیازهای منحصر به فرد خود را برآورده می کند. هنگام تحقیق در مورد راههای بهتر خوابیدن، باید تصمیم بگیرید که در شب چه چیزی شما را نگه می دارد و چه کاری در مورد آن انجام دهد.خوشبختانه، ما برخی از نکات در مورد مسائل خواب مشترک و نحوه خواب راحت برای شما میگیم.

خواب برای سلامتی جسمی و روانی ما بسیار مهم است، می دانید که چگونه می توانید با خواب بهتر زندگی بهتری داشته باشید:

1-یک تخت مناسب برای شما (و شریک زندگی تان) : توصیه ما در مورد نحوه خواب بهتر است که در یک تشک با کیفیت سرمایه گذاری کنید. تشک خوب برای کمک به کاهش درد پشت طراحی شده است و به شما و همسرتان یک محیط راحت تر و متناسب با شکل بدن، وزن و ترجیحات شخصی کمک می کند.


2-محدود کردن یا حذف صفحات نمایشی از اتاق خواب : علم نشان داده است که صفحه نمایش ، رایانه، تلویزیون و تلفن میتواند سیگنال “بیداری” را به مغز ما بفرستد و ما را در شب بیدار نگه دارد. محیط کلی در اتاق خواب باید باعث تشویق خواب شود.هرچه بتوانید این موارد را از اتاق خواب دور کنید خوابی عمیق و راحت تر خواهید داشت.


3-یک روال ایجاد کنید : یک برنامه منظم خواب ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. فقط تعدادی تنظیمات روزمره شما می تواند به شما کمک کند تا به خواب بروید و هر روز بیدار شوید. این نکات به شما کمک می کند تا کنترل ساعت داخلی خود را کنترل کنید.

4-به برنامه رسیده باشید : تصمیم بگیرید که زمان خواب است و سپس به آن بچسبید. بله، یادگیری نحوه خواب بهتر می تواند ساده باشد. اگر می دانید که بعد از شش، هفت یا هشت ساعت خواب بیشتر احساس آرامش کنید، مطمئن شوید که وقت آن رسیده اید. هنگامی که ساعت ساعت 10:00 یا هر زمانی که تصمیم می گیرید، ساعت شروع به آماده شدن برای تختخواب را برنامه ریزی کنید تا در آن حضور داشته باشید.

5-ورزش کنید : ورزش منظم یک راه برای اطمینان از خستگی شما در هنگام خواب است. به خصوص اگر با بیخوابی خفیف مبارزه کنید یا هر وقت که بخواهید هر شب بخوابید، به سختی تمرین کنید. این یکی از راه های مورد علاقه ما برای خواب بهتر است، از آنجایی که آن را نیز شما را مناسب و سالم نگه می دارد.


6-دمای پایین را کاهش دهید : تحقیقات مدرن نشان داده است که دمای پایین بدن به شما هشدار می دهد که زمان خواب است. آرامش بخشیدن به ضربان قلب پایین تر که با درجه حرارت بدن پایین تر می آید، راه دیگری برای سرعت بخشیدن به خواب است.
یاد بگیرید چگونه با این نکات و ترفندها بهتر زندگی کنید. اگر هنوز کمبود خواب دارید، می توانید برای مشاوره با دکتر خود بسیار مفید باشید، که حتی ممکن است شما را به یک متخصص خواب راهنمایی کند. خواب برای سلامت و شادی ما حیاتی است؛ خود را با عادت های بد خواب یا محیط خواب پایین تر تغییر ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.