موقعیت های خواب در حین بارداری

موقعیت خواب شما در دوران بارداری ممکن است بسیار متفاوت از قبل باشد. حاملگی بدن شما را تغییر می دهد و توزیع وزن آن حتی در حالی که شما دراز کشیده اید. به منظور احساس راحتی، ممکن است شما نیاز به حمایت های مختلفی داشته باشید زیرا موقعیت های خواب جدید خود را در طول بارداری کشف می کنید. تحقیقات نشان می دهد که خواب کم در حین بارداری با عوارض مانند زایمان زود و وزن کم هنگام تولد همراه است. هنگامی که خواب باردار به طور مداوم مختل می شود، سیستم ایمنی بدن او منفی است که می تواند احتمال عوارض زایمان را افزایش دهد.
محققان دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو دریافتند که زنان کمتر از 6 ساعت در شب خواب بیشتر احتمال دارد که زایمان زودرس و سزارین را تجربه کنند. واضح است که کیفیت خواب برای زنان باردار بسیار مهم است و می تواند بر مادر و نوزاد تاثیر بگذارد. تشک مناسب می تواند به کاهش درد ناشی از بارداری کمک کند و خواب راحتی را به شما هدیه میدهد.
برخی از موقعیت های خواب در طول بارداری می تواند درد پشت، تنگی نفس و حتی سوزش سر دل را ایجاد کند. در حال حاضر شکم شما تغییر کرده و گسترش یافته است، ممکن است احساس ناراحتی کنید چون این وزن اضافه شده فشارهای جدید و متفاوت بر روی ستون فقرات و حتی ریه ها و قلب شما قرار می دهد. علاوه بر این، در ماه های بعد از بارداری، خوابیدن بر روی معده شما از لحاظ جسمی غیرممکن است.
 

اجتناب از این موقعیت های خواب در دوران بارداری:

خوابیدن بر روی شکم در یک نقطه خاص در حاملگی : اجتناب از خواب بر روی پشت شما. وزن شکم شما می تواند فشار ناگهانی بر روی ستون فقرات شما و همچنین روده شما ایجاد کند و ممکن است عروق خونی بزرگ را تحمل کند. این می تواند باعث کاهش گردش خون و همچنین درد پشت شود.

بهترین حالت خواب در دوران بارداری

نظرات متضاد در مورد این که آیا بهتر است در سمت راست یا چپ در حین بارداری بخوابید وجود دارد . صرفنظر از این که خوابیدن به عنوان بهترین موقعیت خواب در دوران بارداری توصیه می شود که آیا شما یک طرف را به دیگری ترجیح می دهید یا در طول شب تغییر می دهید. با این حال، شما می تواند به راحتی ستون فقرات خود را خارج از هماهنگی، به خصوص اگر شما در یک تشک که دارای پشتیبانی نیست حالت خوابیدنتان را عوض کنید. حتی اگر تشک شما نسبتا جدید باشد، وزن اضافی شکم شما در حال افزایش است که باعث می شود که باسن های خود را عمیقا به داخل تشک خود بکشید، و کمرتان را کمرنگ تر کنید و بقیه ستون فقراتتان را بچرخانید. طراحی کامپوننت قابل تنظیم سفارشی DUX طراحی شده است تا با نیازهای در حال تغییر در طول بارداری شما تکامل یابد. این می تواند خواب طرف را پشتیبانی کند و می تواند به راحتی سفارشی شود تا بتواند پشتیبانی بیشتری را در جایی که به آن نیاز دارید بیشتر به شما بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.